Przejdź do treści

Lista marzeń

Powieść “Lista marzeń” idealnie spełniła moje oczekiwania. Jest to książka na 100% romantyczna, chodzi w niej o poszukiwanie różnych rodzajów miłości, nie tylko do mężczyzny, ale także miłości macierzyńkiej i ważną rolę pełni także miłość rodzicielska. Dla mnie to cud – miód, uwielbiam takie książki, które dotykają duszy i ta jest właśnie taka.


Fabuła polega na tym, że matka głównej bohaterki właśnie umarła i pozostawiła testament. Bohaterka myślała, że dostanie fortunę po mamie i jest zaskoczona, że tak się nie stało bo mama przewidziala dla niej coś innego. Zauważyła mianowicie, że córka nie ma zacięcia do biznesu i zajmowanie się prowadzeniem rodzinnej firmy to nie jest to co ją w życiu uszczęśliwi. Postanowiła więc za pomocą pozostawionego testamentu wskazać córce lepszą drogę życiową.

Moim zdaniem to jest książka tego typu, że trzeba ją potraktować metaforycznie i ja tak właśnie zrobiłam. Bo jakby ją traktować dosłownie to by nam wynikło, że kobieta może zaznać spełnienia konkretnie poprzez związek z mężczyzną i macierzyństwo. Nie popieram takiego rozumowania ponieważ każdy człowiek jest inny i wtłaczanie ludzi, a kobiet szczególnie bo mężczyźni nie dają tak sobą kierować, kończy się nieraz tragediami i zmarnowanym życiem. Wracając jednak do sedna, gdy nie bierze się na wprost fabuły, to przesłanie jest takie, że trzeba podążać za swoimi marzeniami bo tylko one mogą nas uszczęśliwić.

Książka jest napisana lekko, bardzo dobrze się ją czyta. Umiliła mi trzy wieczory i bardzo jestem zadowolona z tego zakupu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *